Kehtna kirik
30.06 kl 19
NÄHTAMATU TEEKOND
Johanna Vahermägi (laul, klahvpillid, vioola)
Taavo Remmel (kontrabass), Marek Talts (kitarr), Mihkel Metsala (trompet), Kristjan Mängel (löökpillid),
Kairi Ervald (taustavokaal-flööt), Lemme-Getter Metsala (taustavokaal) ja Lev Urbel (helirežii)
Johanna Vahermägi autorikontsert
*Enne ja peale kontserti on avatud väike hoovikohvik.
Johanna Vahermägi peamiselt vaimulik looming on omanäoline sulam pop-jazzi ja klassikalise muusika elementidest mõjutustega gospelist Arvo Pärdini. Kontserdil kõlavad valitud palad nii filmimuusika, elektronmuusika, instrumentaalmuusika kui vokaalmuusika žanritest, põimituna ühise pealkirja alla ‘Nähtamatu Teekond’, mida autor kirjeldab nii: "Me kõik liigume nähtamatutel teekondadel - oma suhetes, oma kutsumistes, oma kujunemistes inimestena - teekondadel, millel ei ole silmale nähtavaid ristmikke, aga millel südamega valime suundi oma otsustega; teekondadel, mida pole olemas enne kui neisse astume, aga mis jätavad oma otsustatud pöörete ja käänakutega igavesed jäljed meisse ja kõigisse, kellega sel teel kohtume. Teekonnad, millele ütleme jah ja millele ei… Mis (või kes) suunab meie otsuseid? Kust leida kompass? Mina olen oma teekonnal otsustanud kinni haarata millestki (kellestki), kes on Nähtamatu, ometi vägagi kogetav (nagu tuul…). Need on minu teekonna lood."
JOHANNA VAHERMÄGI töötab vabakutselise solisti, kammermuusiku ja orkestrandina nii kodu- kui välismaal. Alates aastast 2016 on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vioola ja kammermuusika lektor. Ta lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli (õp. Viljar Kuusk) ning omandas bakalaureusekraadi Hispaanias, Aragoni Kõrgemas Muusikakonservatooriumis (prof. Avri Levitan) ja magistrikraadi Iisraelis, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias (prof. Roi Shiloahi, vioola, prof. Zvi Plesser, kammermuusika). Teda on autasustatud Hispaanias "Illa de Menorca FIDAH” solistide konkursil I preemiaga (2011), Jeruusalemmas David Gritsi nimelisel keelpillimängijate konkursil I preemiaga (2015) ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga tipptasemel kontserttegevuse eest (2017). Ta on soleerinud ERSO, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemia kammerorkestri, Young European Chamber Orchestra ees Eestis, Iisraelis, Itaalias ja Soomes ning on korduvalt üles astunud “Voice of Music” kammermuusika festivalil Iisraelis, Musethica kammermuusika festivalil Zaragozas ja Tel Avivis, Berliini Muusikafestivalil, Pärnu Muusikafestivalil, Nargen Festivalil, Arvo Pärdi festivalidel nii Eestis kui Moskvas jm. Ta on teinud koostööd väljapaistvate muusikutega nagu Guy Braunstein, Amihai Grosz, Nicolas Chumachenko, Sharon Roffmann, Roi Shiloah, Marina Chiche, Zvi Plesser, Ivari Ilja, Triin Ruubel, Henry-David Varema, Riivo Kallasmaa, Anna Staskiewicz jpt. J. Vahermägi on osalenud Barcelona Liceu ooperiteatri orkestri, Jeruusalemma Sümfooniaorkestri, Eesti Festivaliorkestri, ERSO, Tallinna Kammerorkestri jpt orkestrite töös ning salvestanud Vox Clamantise, Eesti Festivaliorkestri, kaasaegse muusika ansambli Ensemble Plural’i, ERSO jt Arvo Pärdi, Šostakovitši, Luis de Pablo jt muusikat. Hiljutiste tegevuste hulka kuuluvad soolokontserdid Jeruusalemmas, kammermuusika kontserdid Jerusalem Music Center’is koos Achinoam Keisari (klaver) ja Ido Azradiga (klarnet), kontserttuuril soleerimine Itaalias koos Young European Chamber Orchestra’ga (Mozart Sinfonia Concertante), noorte Eesti solistide esitluskontsert Pärnu Muusikafestivalil koos Sten Heinojaga (klaver) jpm. J. Vahermägi mängib Thomas Urquhart’i 1650. aasta vioolal, mis on talle laenutatud Eesti Pillifondi poolt. J. Vahermägi on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.
TAAVO REMMEL on kontrabassist Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias, Läti J. Vitolsi nim. Muusikaakadeemia vanemlektor ja ansambli Hortus Musicus liige. Viimase kümne aasta tööd on olnud mitmed soolokontserdid, kammermuusika ettekanded, osalemine suurvormide ettekannetel ja kunstivormide piire ületavad projektid. Rakvere Teatri lavastus Tõnu Õnnepalu “Kevad ja Suvi ja” live muusikaline kujundus koos lavastaja Tiina Mälbergiga. Muusika tantsuetendustele “And Red” ja “And Blue” Fine 5 tantsuteatrile. Arvukad kontsertreisid Iisraeli, Venemaale, USAsse, Šveitsi, Itaaliasse, Jaapanisse ja mujale, erinevates koosseisudes on loodetavasti aidanud Eestit ka välismaailmas tutvustada. Osalenud ligi 50 helikandja salvestamisel. Suurem tunnustus jääb 2013.a., kui T. Remmel pälvis Danske Panga poolt nimetatud Aasta Jazzmuusiku tiitli.
MAREK TALTS on kitarrist, kes mängib erinevates ansamblites ja projektides, mille muusikaline fookus on rütmimuusikal ja improvisatsioonil. Mareki jaoks on põnev osaleda muusikaprojektides, milles ühendatakse erinevaid muusikastiile. Ta tegutseb koosseisudes Mingo Rajandi Kvintett, Liisi Koiksoni ansambel, Trio Maag, Kadri Voorand Kvartett ja Ro:Toro. Tema panus on jõudnud mitmele helisalvestisele nagu Con Forte „Connected“ 2000, Hedvig Hanson „Tule mu juurde“ 2001, Liisi Koikson „Väike Järv“ 2005, Liisi Koikson „Ettepoole“ 2010, European Jazz Motion „Odysseia“ 2011, Maarja-Liis Ilus „Kuldne Põld“ 2012, Liisi Koikson „Coffee For One“ 2017, Marek Talts „Abstract Dance“ 2020, Mingo Rajandi Kvintett „To Be!“ 2020. Muusikat on Marek õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias, kus töötab ka õppejõuna.
MIHKEL METSALA on hinnatud nii solisti kui ansamblimängijana mitmetes tunnustatud koosseisudes (Estonian Dream Big Band, Politseiorkester jt), osalenud arvukatel festivalidel nii Eestis kui välismaal (Jazzkaar, Juu jääb, Sõru jazz, Eesti Muusika Päevad jpt) ja salvestanud arvukalt plaate artistidega nagu Riho Sibul, Tõnis Mägi, Hedvig Hanson, Liisi Koikson jt. Mihkel on Eesti Muusikaakadeemia vilistlane ja on täiendanud ennast Norras, Soomes ja Iisraelis.
KRISTJAN MÄNGEL on aktiivselt tegutsev rõõmsameelne muusik, kes mängib üle Eesti erinevat stiili viljelevate koosseisudega. Tema instrumendiks on trummid, millega praegusel ajal näeb teda kõige rohkem tegutsemas koos järgmiste projektidega: Anett, Suured tüdrukud, Ott Lepland, Rolf Roosalu (Legend), ABBA (Rolf, Koit, Dagmar ja Kaire), Nele-Liis Vaiksoo, ADA (vabaõhulavastus).
KAIRI ERVALD on lõpetanud G. Otsa nimelise muusikakooli flöödi erialal ning osalenud mitmete Eesti koguduste muusikatöös ka vokalistina. Kõige hiljutisemad ülesastumised on toimunud möödunud aastal Mustvee Vaimuliku Muusika Festivalil ning sel aastal Tallinna Jeruusalemma Palvushommikusöögil, samuti Oleviste, Kalju ja Mähe koguduste üritustel.
LEMME-GETTER METSALA on lõpetanud Tallinna 21. Keskkooli muusika eriklassi, samuti Tallinna Muusikakooli kitarri erialal; õppinud nii klassikalist kui popjazz laulu erinevate pedagoogide juures. Lemme-Getter on laulja ja laulukirjutajana nõutud esineja nii erinevatel üritustel, kui ka omaloomingu kontsertidel. Lemme-Getter on Eesti Autorite Ühingu liige.