XXIX Rapla Kirikumuusika Festival toimub 26. juuni - 11. juuli!
_________________________
ARMASTUSEL ON METSALINNU SÜDA
Luulekontserdi keskmeks on Raplamaalt pärit luuletaja Kristiina Ehini tekstid, mille tundetoon ulatub lüürilistest mõtisklustest kuni jõulise ja naiseliku manifestatsioonini välja. Seda toetavad Silver Sepa isetehtud pillidel saadetud fantaasiarohked lood ja laulud ning Krista Citra Joonase ajatud ja voogavad bambusflöödipalad.
_________________________
Kristiina Ehin on kirjanik, kelle sulest on ilmunud üheksa emakeelset luulekogu, neli proosaraamatut ning mitmeid auhinnatud tõlketeoseid nii Euroopas kui USAs. Ta on tuntud laulutekstide nagu „Puudutus“, „Aasta ema“ ning „Kauges külas“ sõnade autor ning ansambli Naised Köögis liige, kus laulab ning mängib karmoškat. Ta on lõpetanud TÜ kirjanduse ning eesti ja võrdleva rahvaluule erialal ning kirjutanud magistritöö naise enesetunnetuse peegeldustest Eesti uuemas ja vanemas rahvalaulus. 2016. aastal valiti ta Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks ning 2017. aastal nimetati Ehin esimeseks Tartu linnakirjanikuks. Ta elab Tartus ja töötab vabakutselise kirjanikuna.
__________________________
Silver Sepp oma loomingust: „Elan põhjapolaarjoonele piisavalt lähedal, et luua igatsevaid ja meditatiivseid helimaastikke, samas olen pärit Eesti ranniku lõunatipust, kalurikülast, kus muusikalist minoorsust on juba sajandeid pigem välditud. Minu lapsepõlve saateks on kõlanud rõõmsameelsed lõõtsalood. Leian laule ja viise enamasti enda loodud fantaasiapillidest. Põhimõtteliselt olen taasleiutanud jalgratta ning andnud muule argisele kila-kolale uue helisemise ja mõtte. Kontserdil muutub jalgratas täieõiguslikuks rütmi- ja meloodiapilliks. Kahtekümmend liitrit vett vajav vesitrummikomplekt on leitud kodutalu saunast, kuid nüüdseks on see ansambel RO:TORO koosseisus andnud ainuüksi Suurbritannias üle viiekümne kontserti. Meremiini meenutava elektroakustilise naelapilli häält on nimetatud kaunimaks kui tšellol ning naelapilli uute mudelite loomine on täies hoos. Ühest küljest olen ennast kitarril saatev trubatuur, teisest küljest uute heli- ja sõnamaastike poole purjetav fantasist.“
__________________________
Krista Citra Joonas alustas muusikuteed saksofonimängijana. Tema haridustee käis läbi Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli, Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia ja Musikhochschule Zürichis Šveitsis. Tänaseks tuntakse teda peamiselt bansurimängijana (India klassikaline bambusflööt). Seda Eestis üsna haruldast pilli on ta õppinud Indias legendaarse bansurimängija Pandit Hariprasad Chaurasia käe all juba üle 15 aasta. Samuti on ta andnud kontserte Indias, mitmel pool Euroopas ja Eestis. 2014. aastal ilmus tal koostöös Jaak Johansoniga CD-plaat „Sundari“, millel kõlab peamiselt Citra omalooming. Samuti on ta musitseerinud koos Siiri Sisaski, Sven Grünbergi, Tõnis Mägi, Meelis Vindi, Johansonidega, Riho Sibula, Jaak Tuksami, Ain Agana, Mart Soo jpt. Igapäevaselt õpetab Citra VHK Muusikakoolis saksofoni ja bansurit.